Connect with us

Elon Musk odkupił domenę X.com od PayPala

Marketing internetowy

Elon Musk odkupił domenę X.com od PayPala

X-.com jest marką stworzoną w roku 1999 przez Muska. Pierwotnie był to jeden z pierwszych na świecie internetowych banków, który po fuzji w marcu 2000 roku z Cofinity stał się właścicielem serwisu PayPal. W tym samym roku Musk zrezygnował ze świadczenia usług bankowych i skupił całą swoją uwagę na rozwijaniu nowego serwisu płatniczego. Wkrótce firma X.com zmieniała swoją nazwę na PayPal. W roku 2002 eBay zapłacił za nią aż 1,5 mld dolarów. 

Od tego czasu Elon Musk zdążył już przetrzeć wiele innych szlaków biznesowych, a domena X.com była cały czas własnością firmy PayPal i nie wykorzystywano jej do niczego. Z czasem Musk jednak chyba zatęsknił za dawną firmą i postanowił odzyskać domenę. Odkrył to Elliot Silver z serwisu DmainIvesting.com. 5 lipca zauważył, że adres zmienił swojego właściciela. Domena zarejestrowana do tej pory na PayPal przeszła do GoDaddy. Silver postanowił sprawdzić kto jest nowym właścicielem nazwy.

Osoba zarządzająca komunikacją w PayPal potwierdziła Silverowi, że spółka sprzedała domenę jej byłemu abonentowi. Nie ujawniła jednak wartości sprzedaży, ale można mniemać, że kwota była bardzo wysoka. Silver uważa. że transakcja opiewała na kwotę ośmiocyfrową. Dla porównania przypomniał, że w roku 2014 domena Z. com została sprzedana za 6,8 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę status Elona Muska jako światowej klasy przedsiębiorcy oraz potęgę marki Tesla można przypuszczać, że rzeczywiście kwota w tym przypadku wyniosła kilka milionów dolarów. Prawdopodobnie opinia publiczna pozna ją, gdy tylko PayPal złoży kwartalne sprawozdanie ze swoich wyników finansowych do amerykańskiej komisji papierów wartościowych.

Jak na razie nie wiadomo po co Muskowi ta domena. Sam zainteresowany na Twitterze podziękował PayPalowi za możliwość jej odkupienia, ale zapowiedział, że na razie nie ma w związku z nią żadnych planów. Ma dla niego jedynie wartość sentymentalną.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Marketing internetowy

Popularne

Najnowsze wpisy

Chmura tagów

To Top