Connect with us

Google Moja Firma – sposób na stworzenie własnej strony firmowej

Marketing internetowy

Google Moja Firma – sposób na stworzenie własnej strony firmowej

Okazuje się, że nawet jedna trzecia małych i średnich firm w naszym kraju nie ma swojej strony internetowej i tym samym nie wykorzystuje swojego potencjału. Ponad 40% naszych rodaków szuka informacji na temat usług i produktów w sieci. Dzięki narzędziu Google Moja Firma być może uda się uzupełnić tą lukę. Dzięki niemu każda firma będzie mogła w trzech krokach stworzyć bezpłatnie stronę dla swojej firmy. Wielu osobom wydaje się, że tworzenie strony internetowej to wielkie koszty, dlatego Google chce zadać temu kłam.

Pomoc na początek

Przy pomocy usługi przygotowanej przez Google każdy właściciel firmy będzie mógł stworzyć swoją stronę internetową, która co ważne będzie bezpłatna, łatwa do przygotowania i jednocześnie dopasowana do urządzeń mobilnych. Właściciele firm mogą także korzystać z platformy edukacyjnej, która będzie dostarczać kursy online, dzięki nim firma ma uczyć się wykorzystywania potencjału internetu. Google stara się zapewnić niewielkie firmy również o możliwości rozmowy z doradcami, dzięki którym łatwiej będzie rozwinąć skrzydła. W naszym kraju jest ich około 30 i gwarantują oni pomoc w projektowaniu własnego planu działania. Doradcy są także dostępni, gdy firma będzie chciała wypracować i wdrożyć zupełnie nowe rozwiązania dla siebie.

Bezpłatna strona

Do stworzenia strony w ramach usługi Google Moja Firma będą wykorzystywane dane z wizytówki firmy w Google i jeden z dostępnych specjalnych szablonów graficznych. Każda witryna będzie gotowa, a wyświetlać się będzie także na Mapach Google oraz w wynikach wyszukiwań. Będzie także widoczna w smartfonach, co będzie wygodne w momencie gdy klient będzie szukał usług poza domem i wykorzystywał do tego właśnie mobilne urządzenie. Dzięki takiej stronie będzie w stanie nas odnaleźć.

Google będzie nam również gwarantować, że projektowana strona wyświetlać się będzie prawidłowo na wszystkich urządzeniach. Dzięki temu witryna będzie dobrze widoczna i odpowiednio czytelna niezależnie od tego na jakim urządzeniu będzie ona wyświetlana. Samo zarządzanie stroną jest bardzo proste, każdy nawet początkujący użytkownik bez większych problemów będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Prowadzenie działalności w sieci

Strona, która zostanie stworzona z tą usługą jest od razu gotowa do tego, by można było ją wprowadzić do działań reklamowych w sieci. Rozpocznie się zautomatyzowana kampania AdWords Expres. Taka firma ich prowadzenia sprawdzi się doskonale w przypadku małych firm. Strona pojawi się dzięki reklamom przed wynikami wyszukiwania. Efektywność takiej formy promocji będzie na wysokim poziomie, a to sprawi, że witryna będzie docierać do większego grona klientów. Ponad 55% naszych rodaków korzysta z wyszukiwarki w trakcie podejmowania decyzji o zakupie. Oznacza to, że jeśli stworzy się z Google firmową stronę potencjalnie łatwiej będzie dotrzeć do klientów szczególnie w tych momentach, gdy będą danej usługi czy produktu potrzebować. Gdy przedsiębiorca posiada już taką witrynę może podejmować kolejne kroki zmierzające do lepszej promocji w sieci, może powiększać swoje umiejętności również dzięki platformie Internetowych Rewolucji.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Marketing internetowy

Popularne

Najnowsze wpisy

Chmura tagów

To Top