Connect with us

Facebook nauczy nas jak z niego korzystać

Social Media

Facebook nauczy nas jak z niego korzystać

Szerzące się ostatnio zjawisko Fake News, jest dość dużym problemem dla Facebooka, który stara się je zwalczać na różne sposoby. Niestety powołanie do życia specjalnego zespołu, który ma sprawdzać zasoby serwisu, czy jakiekolwiek zmiany w nim, nie pomogą jeśli użytkownicy nadal będą bez zastanowienia korzystać z dość podejrzanych źródeł. Dlatego też, Facebook tym razem zdecydował się zmienić swoją strategię i skupić się na samych użytkownikach.

W taki sposób powstała lista 10 rzeczy (opublikowana na łamach „Times’a”, „Guardiana” i „Daily Telegraph”), które każdy z nas powinien sprawdzić zanim da się nabrać na nieprawdziwe informacje. Przede wszystkim, należy być nieco podejrzliwym co do pojawiających się nagłówków. Oprócz tego, powinniśmy sprawdzać między innymi datę publikacji artykułu, dodane do niego zdjęcia czy adres URL strony, na której się pojawił. Warto też, porównać go z innymi artykułami by mieć pewność, iż nie jest to żart.

Lista pojawiła się w najważniejszych brytyjskich gazetach, co świadczy o tym, iż sprawa nie jest błaha. Okazuje się bowiem, że swoje zastrzeżenia do Facebooka zgłaszali już politycy, którzy zauważają, iż fałszywe informacje pojawiające się w serwisie, mają realny wpływ na poglądy ludzi i tym samym na wyniki wyborów.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Social Media

To Top