Connect with us

Jeszcze więcej fake newsów na facebook?

Social Media

Jeszcze więcej fake newsów na facebook?

Kierownictwo facebooka ogłosiło, iż niedługo dojdzie do kolejnej zmiany w algorytmach działania serwisu – tym razem główną zmianą będzie News feed, czyli aktualności wyświetlane użytkownikom portalu. Nacisk zostanie położony na to, aby wyświetlać posty, które spotkają się z reakcją i będą przyczyniały się do inicjowania dyskusji w komentarzach. Zmiany te mogą uderzyć we wszelkiego rodzaju profile firmowe, czy te prowadzone przez wydawców zajmujących się publikacją treści z dziedzin specjalistycznych.

Zmiana algorytmów ma być, według kierownictwa firmy, powrotem do korzeni facebooka, gdzie treść miała być publikowana przez użytkowników dla innych użytkowników. Kolejnym powodem ma być rzekomo fakt, iż częstokroć wielu osobom w aktualnościach wyświetlały się posty o charakterze promocyjnym zamieszczane przez marki i firmy. Po czekających nas zmianach priorytet w wyświetlaniu otrzymają informacje zamieszczane przez naszych znajomych oraz treści, które udostępniło najwięcej osób powiązanych z nami na facebook. Nowy algorytm ma posiadać także zdolność do oceniania atrakcyjności nowo umieszczanych postów dla użytkowników. Oznacza to,że wideo, czy artykuły, które wzbudzają najwięcej kontrowersji będą miały jeszcze wyższe pozycje w aktualnościach niż jest to obecnie.

Kierownictwo Facebooka przyznało,że prowadzone przez nich działania mają pośrednio uderzyć w marki promujące swoje produkty za pośrednictwem firmowych profili, z pewnością w przyszłości sytuacja ta wymusi uiszczanie dodatkowych opłat, aby treści reklamowe uzyskiwały odpowiednie zasięgi.

Absolwent filologii polskiej, który na ostatnim roku zainteresował się tematyką funkcjonowania treści w nowych mediach oraz marketingiem internetowym. Pasjonat powoli budujący swoje doświadczenie poprzez praktyczny kontakt ze światem SEO/SEM

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Social Media

To Top